Filter

Interiér komerčných priestorov

Jedným zo zameraní ateliéru BLZK je práve dizajn komerčných priestorov.

Vytvoríme pre vás unikátne návrhy interiéru v rôznych sektoroch:

  • dizajn gastro zariadení
  • dizajn hotelových zariadení
  • dizajn administratívnych priestorov
  • dizajn obchodných prevádzok
  • wellness, health & SPA dizajn
  • Iné…

Interiérový dizajn komerčných priestorov vyžaduje určitú odbornosť a špeciálny typ pozornosti. V tejto oblasti je často práve dizajn komerčného priestoru rozhodujúcim faktorom na odlíšenie marketingu vašej firmy od konkurenčnej. Okrem toho je aj dominantným prostriedkom pre zlepšenie pridanej hodnoty smerom k zákazníkovi.

Interiér Vašej prevádzky je podstatný pre prezentáciu Vašej značky. Budovanie nezabudnuteľného dojmu u zákazníka sa neodvíja iba od úrovne ponúkaných služieb, ale začína dávno predtým. Moment, keď si potenciálny návštevník robí prieskum online a natrafí na vašu firmu alebo službu a neskôr ju navštívi, často dá na vizuálny dojem a emóciu, ktorú v nich dané prostredie evokuje.

Dobrým príkladom v tomto kontexte je napríklad interiér hotela. Tu platí, že dizajn hotelového interiéru priamo určuje hodnotu zariadenia a mieru atraktivity pre hotelových hostí. Okrem toho sa podľa neho riadia aj investori, developeri a aj fanúšikovia hotela na sociálnych sieťach.

Vizuálna identita zariadenia je nemenej dôležitá pre gastro prevádzky, keďže reštaurácie a kaviarne sú v dnešnej dobe navštevované nielen kvôli jedlu alebo káve, ale aj vďaka atmosfére a interiéru. Pre mestské centrum predstavujú nenahraditeľný zdroj energie aj vďaka tomu, že poskytujú návštevníkom priestor na oddych, spoločenské udalosti a každodennú radosť zo života. V neposlednom rade sú zariadenia ako kaviarne stále rušnejšie a čoraz viac obľúbené aj ako miesta pre prácu a obchodné stretnutia.

V oboch z týchto príkladov vidíme, že riešenie komerčných interiérov je efektívne iba v prípade, keď spĺňa tak estetické, ako aj funkčné kritériá. Príjemný interiér reštaurácií, hotelov a obchodov podstatne prispieva k pozitívnemu brandingu. To znamená k budovaniu silnejšej značky a dôveryhodnosti daného business klienta. Preto sa v procese navrhovania vždy sústredíme práve na autenticitu daného riešenia. Dbáme aj na dosiahnutie želanej atmosféry a jasnú komunikáciu osobnosti Vašej značky cez dizajn.

Interiér obytných priestorov

Jedným z hlavných zameraní ateliéru BLZK je práve dizajn obytných priestorov.

K celkovému zdraviu a vitalite človeka je veľmi dôležitá harmónia medzi fyzickou a psychickou pohodou každého z nás. Je známe, že práve naše prostredie zohráva dôležitú rolu pri formovaní našej osobnosti. Pôsobí na psychické a celkové zdravie človeka, či v neposlednom rade utvára náš názor a pohľad na svet okolo nás.

Tieto procesy prebiehajú počas celého nášho života a vytvárajú súbor informácií ktorým hovoríme JA.

Domov je miestom, kde trávime značnú časť nášho života. Práve v najdôležitejšom období formovania našej osobnosti, v detstve a počas dospievania, tu trávime väčšinu času. Rovnako tak by malo byť toto miesto aj v dospelosti asociované s pojmami ako bezpečie, pohodlie, pokoj a oddych. V našom tíme si uvedomujeme, že mnoho z týchto procesov vyhodnocovania prebieha na podvedomej úrovni a často krát si ich v zhone dnešného života nestíhame uvedomovať. To však nemení nič na tom, že každé miesto na nás vplýva a tieto procesy v nás neustále prebiehajú. Je to práve ten moment, keď vstúpite do miestnosti a ihneď vo Vás prebehne rozhodnutie, či toto miesto na Vás pôsobí príjemne, alebo naopak.

Každý sme iný a preto aj naše predstavy o dokonalom domove sa môžu líšiť. Úlohou nášho tímu je Vaše predstavy vypočuť a s jedinečným podpisom našej tvorby interpretovať do podoby budúceho domova. Okrem vizuálnej podoby dávame dôraz na funkčnú stránku priestoru. Vytvárame domovy, ktoré sú vždy jedinečné a reflektujú individuálne požiadavky každého z Vás.