kategória: Interiér / projekt: Rodinný dom PMR

lokalita: Prešov / rok: 2022

Rodinný dom PMR

Lokalita: Prešov

Rok: 2022

Vstupná časť a chodba

Do vstupnej chodby domu sme pre jej rozmer umiestnili len sedenie, zrkadlo a vešiaky na oblečenie pre návštevy. Zo vstupu sa prechádza do chodby a otvára sa pohľad do átria, do okna ktorého sme umiestnili priestor na sedenie a tiež poličky na odkladanie kníh. “Technické zázemie” domu – miestnosti kúpeľní, starostlivosť o psy, šatník, špajzu… sme obložili obkladom, čím vznikol z chodby dojem dvoch do domu akoby vložených boxov, čo sa stalo zjednocujúcim prvkom celého domu.

Obývacia izba s jedálňou

Do obývacej izby s jedálňou sme centrálne do priestoru umiestnili krb, ktorý sa stáva dominantným prvkom v priestore a miestnosť člení na obývaciu a jedálenskú časť. Keďže šírka obývacej izby je naozaj veľkorysá, zvolili sme sem modulárnu sedačku, ktorá komunikuje s priestorom na každú stranu – dopomohlo nám to k vytvoreniu ideálnej vzdialenosti na sledovanie TV, zároveň sme vytvorili kút na čítanie s knižnicou na druhej strane sedačky a sedačka tiež poskytuje sedenie aj pri krbe. Do priestoru obývacej izby sa nám tiež podarilo umiestniť závesné kreslo.

Kuchyňa

Kuchyňa je od obývacej izby oddelená zasklenou priečkou. Kuchyňa je tvorená vysokou zostavou, v ktorej sú skryté dvere do špajze, americká chladnička, vstavaná rúra a mikrovlnná rúra a tiež dve vysoké skrine s úložným priestorom. V centre kuchyne sa nachádza ostrov, v ktorom je tiež zakomponovaný priestor s miskami pre psy. Pod okno sme umiestnili drez a varnú dosku sme umiestnili pod horné skrinky, pre najjednoduchšie riešenie skrytého digestora v horných skrinkách.

Spálňa so šatníkom

Šatník navrhujeme kvôli prašnosti oddeliť od spálňovej časti zasklenou priečkou. Do šatníka sme ku oknu umiestnili kozmetický stolík. Posteľ sme zvolili jednoduchú čalúnenú a za ňu umiestňujeme zaujímavý obklad odsadený od steny a podsvietený. Do priestoru medzi posteľ a šatník sme vložili samostatné zrkadlo a kreslo. Na stenu oproti posteli sme umiestnili lavičku a obklad na prepojenie so zvyškom miestnosti.

Kúpeľne

Obe kúpeľne sú navrhované v jednoduchých zemitých tónoch, doplnené chrómovými baériami a farebnými stolárskymi prvkami. V menšej kúpeľni je úložný priestor vo forme vysokej skrine a vo väčšej kúpeľni sme vytvorili úložný priestor formou skrinky vstavanej v inštalačnej predstene vedľa toalety.

Miestnosť pre psy

Voliéry pre psíkov sme otočili smerom ku vchodu, uprostred medzi voliérami nám vzniklo miesto na úložný priestor. Pri umývacej časti sme vytvorili múrik na sedenie. Do rohu medzi vstupné dvere a dvere do domu sme umiestnili sedenie a vešiaky na vodítka.