kategória: Interiér / projekt: Advokátska kancelária PKP

lokalita: Pezinok / rok: 2022

Advokátska kancelária PKP

Lokalita: Pezinok

Rok: 2022

Vstupná časť, chodba

Hneď pri vstupe do priestoru sa nachádza recepčný pult pre čo najjednoduchšiu orientáciu klientov. Napravo od vstupu sa nachádzajú miesta na čakanie, od ktorých sa ďalej chodbou prechádza k jednotlivým kanceláriám a zasadacej miestnosti. Z tohto priesotru je riešený aj vstup do klientských a
zamestnaneckých toaliet. V rámci chodby tiež riešime miesto pre spoločnú tlačiareň.

Zázemie

Časť priestoru, ktorá má zníženú svetlú výšku, oddeľujeme recepciou od priestoru pre klientov a umiestňujeme sem zázemie pre zamestnancov, kuchynku a do posledného najnižšieho priestoru len jedálenský stôl. Tento  priestor oddeľujeme zasklenou priečkou kvôli akustike a možnosti vytvorenia súkromia v prípade potreby.
Toalety riešime oddelené pre klientov a zamestnancov. Klientské wc umiestňujeme uprostred dispozície. Zamestnanecké wc má vstup pri recepcii. Vytvárame tu väčšie množstvo úložného priestoru a tiež je tu väčšie pohodlnejšie umývadlo, kvôli väčšej frekvencii využívania ako klientské wc.

Kancelárie

Navrhujeme dve kancelárie, jednu menšiu pre jedného zamestnanca, orientovanú do ulice a druhú väčšiu pre dvoch zamestnancov, orientovanú do átria budovy. Obe kancelárie majú vytvorené množstvo úložného priestoru – otvoreného aj uzavretého.

Zasadačka

V zasadačke je umiestnený stôl pre 8 osôb. Na stenu oproti vstupu navrhujeme akustický obklad, ktorý vytvorí príjemné prostredie a slúži tiež ako dizajnový prvok. Tiež sem umiestňujeme menšiu komodu na odkladanie príručných vecí. TV stenu obkladáme rovnakým dreveným obkladom ako skrine v kanceláriách. Všetky priestory sú dizajnovo koncipované do tmavších, zemitých farieb, kombinované s bledšou kaučukovou podlahou a svetlejšími typovými prvkami.