kategória: Interiér / projekt: Byt Klingerka KLS

lokalita: Bratislava / rok: 2022

Byt Klingerka KLS

Lokalita: Bratislava

Rok: 2022

Vstupná časť

Vo vstupnej časti sme navrhli jednoduchú zostavu pozostávajúcu zo šatníkovej časti a časti na sedenie s vešaním. Šatník je riešený tak aby bol umožnený prístup k elektrickej skrinke. Oproti je umiestnené zrkadlo na celú výšku miestnosti.

Obývacia izba s jedálňou

Obývacia izba je riešená minimalisticky. Hlavným prvkom je nábytková zostava, ktorej súčasťou je pracovný stôl s úložným priestorom. Za ním je na dĺžku celej steny navrhnutý nízky nábytkový obklad slúžiaci na ochranu steny pred okopávaním počas sedenia pri stole. Vedľa je nízka TV skrinka s úložným priestorom, nad ktorú sme zavesili televíziu. Oproti zostave je rozkladacia L-ková sedačka. Vedľa sedačky je umiestnený kruhový jedálenský stôl pre 4 osoby.

Kuchyňa

Kuchyňa je zložená z rohovej linky, kde sa nachádza elektrická varná doska a drez. Linka pokračuje do zostavy vysokých skríň, v ktorých sme umiestnili potravinovú skriňu, rúru s mikrovlnkou, a vstavanú chladničku s mrazničkou. Zostava je ukončená knižnicou orientovanou smerom do obývačky.

Spálňa

Nachádza sa tu šatníková skriňa s posuvnými dverami pre ušetrenie priestoru. Je ukončená knižnicou ktorá prechádza do nočného stolíka s úložným priestorom. Vedľa je situovaná čalúnená posteľ rozmeru 160cm. K nej prilieha z druhej strany menší pracovný stôl situovaný vedľa okna, čím má počas dňa dostatok prirodzeného osvetlenia.

Kúpeľňa

Kúpeľňa ostáva v dodanom štandarde. Pod umývadlo sme navrhli zavesenú skrinku s úložným priestorom na hygienické potreby. Nad ňou sme zamenili pôvodne zrkadlo za zrkadlovu skrinku. Nad práčkou sme umiestnili jednoduchú skrinku na pracie prostriedky.