kategória: Interiér / projekt: Byt JTT

lokalita: Trnava / rok: 2022

Byt JTT

Lokalita: Trnava

Rok: 2022

Vstupná časť

Neštandardne veľká vstupná chodba bytu nám umožnila vytvoriť tu niekoľko „zón“. Po ľavej strane od vstupu sa nachádza veľká šatníková skriňa, ktorú nechávame celú uzatvorenú pre získanie čo najväčšieho množstva úložného priestoru. Pod časťou tejto skrine vytvárame miesto na odkladanie topánok. Stenu na pravej strane vstupu navrhujeme celú obložiť a skryť do obkladu dvere do kúpeľne, spálne a tiež sa nám takto podarilo skryť elektrickú skriňu. Na tejto stene vytvárame tiež pohodlné sedenie a vešiaky. Oproti vstupu umiestňujeme poličku na odkladanie vecí a tiež vysoké zrkadlo.

Obývacia izba s kuchyňou

Kuchyňu navrhujeme priamu s ostrovom. Do vysokých zostáv po stranách umiestňujeme vstavané spotrebiče a potravinové skrine. Uprostred sa nachádza pracovná doska s drezom. Varnú dosku umiestňujeme do kuchynského ostrova pre čo najväčší komfort pri varení. Na druhej strane ostrova vytvárame dve pohodlné miesta na sedenie. Nad kuchynským ostrovom navrhujeme digestor zapracovať do oceľovej konštrukcie, ktorá zároveň ponúka odkladaciu plochu a vytvára zaujímavý prvok v priestore. Jedálenský stôl pre 4 osoby umiestňujeme do výklenku za sedačku. TV stenu navrhujeme len s jednou skrinkou pod TV pre zachovanie vzdušnosti a otvorenosti priestoru. Za TV prechádza obklad steny a prepája takto vizuálne priestor obývačky s kuchyňou.

Spálňa

Dispozíciu spálne s dverami v rohu miestnosti sa snažíme maximálne efektívne využiť umiestnením dvoch oddelených šatníkových skríň po stranách postele. Opäť tu používame prvok dreveného obkladu rovnako ako v obývacej časti a vo vstupe. Posteľ navrhujeme s celočalúneným čelom na mieru, ktoré pekne zapadne medzi šatníkové skrine.

Pracovňa

Do pracovne umiestňujeme ďalšiu šatníkovú skriňu, ktorá plynule prechádza do pracovného stolu. Bočná časť skrine pri stole je otvorená a navrhujeme tu police na odkladanie kancelárskych vecí. Tiež sem umiestňujeme rozkladací gauč, ktorý vie poskytnúť v prípade potreby priestor na spanie pre dve osoby.

Kúpeľňa

Kúpeľňu navrhujeme v netypickej modrej farbe v kombinácii s čiernymi prvkami a terrazom na podlahe. Vaňu navrhujeme so zástenou a vytvárame tak pohodlné miesto aj na sprchovanie sa. Do skríň vedľa dverí schovávame práčku so sušičkou a na druhej strane kotol, ktorému kvôli prevetrávaniu navrhujeme na dvierka vyfrézovať otvory. Ďalší úložný priestor vytvárame skrinkou nad wc a vysokou skriňou medzi umývadlom a vaňou, čím šikovne využívame tento priestor v rohu.