kategória: Interiér / projekt: Rodinný dom BLN

lokalita: Nitra / rok: 2022

Rodinný dom BLN

Lokalita: Nitra

Rok: 2022

Zádverie

Zádverie je riešené funkčne a jednoducho. Po pravej strane od vstupu je navrhnuté sedenie s odkladacím priestorom pre sezónnu obuv so zrkadlom a vešaním. Pod okno sme navrhli zavesenú skrinku primárne súžiacu ako botník. Celá stena oddeľujúca priestor od kuchyne je využitá pre
šatníkové skrine, ktoré plynulo nadväzujú na obklad kuchyne.

Kuchyňa a jedáleň

Kuchyňa je funkčne rozčlenená na ostrovček s varením a samotnú kuchynskú linku so vstavanými spotrebičmi, kde sa nachádza aj zapustený drez v rovnakom materiály ako pracovná doska – použili sme veľkoformátovú keramiku Neolith Retrostone. Tá je aplikovaná aj na dvierkach ostrovčeka,
ktoré sú prístupné od schodiska. V rámci ostrovčeka je z vnútornej strany navrhnutá aj vstavaná vínna chladnička, ktorá je tak vizuálne skrytá od vstupu do kuchyne. Nechýbajú vstavané spotrebiče ako: chladnička s mrazničkou, el. rúra, mikrovlnka, vstavaný kávovar a umývačka riadu.
Výrazný vzor keramiky je doplnený o jemnú krémovú farbu a drevo, ktoré jej dáva ešte viac vyniknúť. Výrazným prvkom je aj rozkladací jedálenský stôl v čiernom prevedení pre 6-12 ľudí doplnený o celočalúnené stoličky. Nad jedálenským stolom a ostrovčekom sú navrhnuté dzajnové líniové svietidlá, ktoré sa príjemne dopĺňajú.

Obývacia izba

Priestor obývacej izby je vzhľadom na schodisko riešený minimalisticky a otvorene. TV stena nadväzuje na plné zábradlie schodiska a je navrhnutá bez otvorených políc. Centrálnym prvkom je modulová sedačka značky BoConcept, ktorá je doplnená dizajnovým kresielkom Roly Poly. S jemnými neutrálnymi farbami návrhu kontrastuje zelenomodrá tlmená farba na textíliách a obrazoch.

Spálňa

Priestor spálne je rovnako riešený v neutránych farbách v kombinácií s drevom a výraznejšou farbou koberca. Je tu navrhnutá pohodlná celočalúnená posteľ s vysokým čelom. Pri okne sa nachádza zvýšený nočný stolík, ktorý zároveň slúži ako príležitostné pracovné miesto.

Kúpeľňa

V kúpeľni sme použili veľkoformátový obklad v obľúbenom neutrálnom terazzo dekore doplnený o mozaiku v bielej farbe na obklade vane a vo walk in sprchovom kúte. Vaňa je vsadená medzi dve vstavané skrine na celú výšku miestnosti v drevodekore. Kontrastným prvkom sú batérie v čiernej farbe.

Toalety

V oboch toaletách sme použili rovnaký obklad a dažbu ako v kúpeľni. Ten je pre zmenu vo WC doplnený o skrinky v krémovej farbe a kontrastné čierne batérie a doplnky. Okrem horných skriniek nad Geberitom je vo WC na 2.NP navrhnutá aj skrinka zakomponovaná v rámci inštalačnej predsteny.