kategória: Interiér / projekt: Byt Apollo Residence ARD 

lokalita: Bratislava / rok: 2021

Byt Apollo Residence ARD

Lokalita: Bratislava

Rozloha: 20 m²

Rok: 2022

Zádverie a chodba

V zádverí je navrhnutá šatníková skriňa s úložným priestorom a otvoreným botníkom pre aktuálne nosenú obuv. Okrem priestoru pre oblečenie je v rámci zostavy umiestnená aj práčka. Po ľavej strane od vstupu sa nachádza priestor na sedenie s vešaním a podsvieteným zrkadlom s poličkou. Na stenách je aplikovaná dekoračná omietka/betónová stierka. Na podlahu sme zvolili veľkoformátovú dlažbu o rozmere 120×120 cm v dekore kameňa. Šatníková zostava plynulo prechádza do obkladu jednej zo stien chodby, kde sú „skryté“ dvere do kúpeľne a WC (zalýcované s obkladom).

Kúpeľňa a WC

Miestnosti sú navrhnuté v prírodných dekoroch dreva a kameňa. Podlaha hygieny plynule prechádza z chodby a zvolený formát je aplikovaný aj na stenách miestností. Strop kúpeľne je obložený drevom, čo spolu s osvetlením navodzuje príjemnú atmosféru relaxu. V kúpeľni sme navrhli dostatok úložného priestoru v podobe umývadlovej skrinky a skrinky zalýcovanej so zrkadlom (v nike). Celoplošne lepené zrkadlo zároveň opticky zväčšuje priestor. Dizajn toalety je vzhľadom na jej rozmery minimalistický, s úložným priestorom v skrinke nad geberitom. Zaujímavým prvkom je svetelný napínaný strop.

Detská izba

V detskej izbe opäť dominujú prírodné materiály vo forme dreva a drevených nábytkov doplnené o pastelové odtiene zelenej a modrej. Zaujímavým prvkom je tapeta v dizajne stromov. Nábytková zostava po ľavej strane od vstupu v sebe ukrýva úložný priestor (šatníkové skrine) ako aj menšiu otvorenú knižnicu a pracovný stôl. Na pravej strane miestnosti sme navrhli poschodovú spaciu časť so 4 pevnými a 2 výsuvnými lôžkami

Spálňa

Spálni dominuje pohodlná čalúnená posteľ s vysokých čelom a zaujímavo riešená stena za ňou. Stena je tvorená kombináciou dreveného obkladu a svetelného napínaného obrazu s prírodným motívom na celú výšku miestnosti. Na útulnosti pridáva aj celoplošne kladený mäkký koberec. Úložný priestor ponúkajú šatníkové spkrine s výškou 2,6 m.

Kuchyňa a salónik

Miestnosti sú v rámci väčšieho otvoreného priestoru definované zníženým stropom so zapustenými svietidlami. Kuchynská linka plynulo nadväzuje na nábytkovú zostavu s knižnicou, barovou skrinkou a bio krbom v salóniku. Vďaka tomu vytvárame miesto pre znížené barové sedenie. Dizajn kuchyne je minimalistický a kombinuje 3 základné farby/dekory: čierne a stredne tmavé drevo a svetlý dekor kameňa v podobe pracovnej dosky a zásteny. V kuchyni sú navrhnuté zabudované spotrebiče vrátane menšej chladničky na víno, el. rúry, indukčnej varnej dosky s odsávaním a chladničky s mrazničkou v menšom rozmere (v=140 cm). Jedálenský stôl z masívneho dreva je v pevnom prevedení a poskytuje priestor pre usadenie 6-8 ľudí. V salóniku nechýbajú pohodlné čalúnené kreslá s podnožkou a záves, vďaka ktorému ho možno oddeliť od hlavného priestoru obývacej izby.

Obývacia izba

Hlavný priestor apartmánu sme navrhli s dôrazom na jeho otvorený charakter a vysoké stropy. Kombináciou dreva rôznych odtieňov a veľkej, pohodlnej sedačky sa nám podarilo docieliť útulný ale zato moderný pocit z priestoru. Ten sme podtrhli nábytkom z celých masívnych pňov stromov (konferenčný stolík, príručné stolíky a odkladacie plochy) a prírodných materiálov ako sú kožušiny. Výšku stropu sme podporili horizontálnym členením obkladov a TV steny ako aj podsvietenou kamennou stenou v tmavej farbe, ktorá odkazuje na klasické obklady chát z lomového kameňa. Jednotlivé farby prepájajú dizajnové svietidlá zlatej farby pripomínajúce snehové vločky.